Ar įmanoma išgydyti apatinių galūnių varikozės venas be operacijos

Apatinių galūnių varikozė laikoma gana dažna ir klastinga liga, pažeidžiančia kraujagyslių ir venų darbą. Dėl patologijos sumažėja kraujotakos procesas, pastebimas lengvas audinių išsipūtimas, atsiranda šviesos jausmas ir kojų tirpimas. Bet ar galima gydyti varikozės venas be operacijos? Šiuolaikinė medicina siūlo keletą saugių būdų atsikratyti šio negalavimo.

Varikozinių venų vystymosi etapai

Apatinių galūnių varikozinių venų vystymosi priežastys

Šios patologijos formavimasis vyksta keliais etapais. Varikozės venų procese išskiriami šie etapai:

  1. Veniniai vožtuvai susilpnėja ir sutrikdo atvirkštinė kraujotaka.
  2. Vožtuvo gedimas lėtai padidėja. Dėl to kaupiasi didelis grąžinto skysčio tūris, o organas ištemptas.
  3. Pažeistiems indams vėluoja kraujas. Susidaro sąstingio reiškinys, kuris sulėtina kraujotakos greitį.
  4. Po kurio laiko šis procesas paveikia kaimynines zonas ir pažeidžia netoliese esančių audinių mitybą.

Gydymo metodo pasirinkimas nustatomas pagal ligos stadiją: be operacijos galite atsikratyti venų varikozės venų tik pradiniame etape.

Taupantis gydymas ankstyvosiose stadijose

Norint atnaujinti visą veninio vožtuvo veiklą, būtina grąžinti toną į indą. Ankstyvose stadijose galite be operacijos išgydyti varikozės venas be operacijos.

Konservatyvus terapijos metodas turėtų būti išsamus ir sudaryti iš:

  • sveiko gyvenimo taisyklių laikymasis;
  • tinkama mityba;
  • Poveikio suspaudimo metodų taikymas;
  • Vaistų vartojimas.

Tokios terapijos veiksmingumą lemia ligos stadija, paciento noras, atkaklumas ir gyvenimo būdas.

Nustatyti gyvenimo būdą

Sėdi arba, atvirkščiai, yra per daug aktyvus, poilsio trūkumas, blogų įpročių buvimas lemia sumažėjusį kraujo tėkmę apatinėse galūnėse.

Norint atnaujinti gyvenimo būdo kraujagyslių toną, reikia atlikti keletą pakeitimų:

  1. Dozizuokite sporto skaičių. Manoma, kad optimalūs fizinio aktyvumo tipai plaukioja, joga, kūno rengyba (be galios apkrovos), žygiai. Jie padidina kraujagyslių toną ir susiaurina venų spragas. Sportas padės jums be operacijos pašalinti kojų venas.
  2. Nustatyti veiklos ir ramybės režimą. Jei jūsų profesinei veiklai reikia ilgo sėdėjimo, grįžus namo, gulėkite maždaug 20 minučių su pakeltomis kojomis. Reguliariai stovėdamas ilgai stovėdamas, reguliariai perbraukite kojas. Tai padeda sumažinti blauzdos raumenis, o tai padidina kraujagyslių toną.
  3. Atsisakykite blogų įpročių. Rūkymas ir alkoholis pagreitina varikozės venų vystymosi procesą. Po kurio laiko pacientui gali prireikti operacijos.

Pacientui taip pat reikia pakoreguoti savo racioną: atsisakyti ūminių, riebių ir keptų patiekalų, gazuotų gėrimų, narį; Sumažinkite saldainių kiekį. Jūros gėrybės (midijos, kalmarai, krevetės, jūros kopūstai), paukštienos ir triušio mėsa, kepenys, daržovės, vaisiai, grūdai, šviežiai išspaustos sultys padeda padidinti kraujagyslių toną.

Suspaudimo drabužiai

Klijinės venų suspaudimo kojinės

Nepročiuotas apatinių galūnių varikozinių venų gydymas gali būti atliekamas naudojant elastingą liną (kojines, rattuz) ir tvarstis. Tokie linai turi būti nešiojami iškart po miego, gulint lovoje.

Anti -varicozės suspaudimo megztinis apsaugo nuo vėlesnio venų sienų ištempimo ir sumažina neigiamų ligos pasekmių pasireiškimo lygį.

Tačiau reikia suprasti, kad tokio tipo terapija nėra nepriklausoma. Tai turėtų lydėti medicininis gydymas ir teisingas gyvenimo būdas.

Varikozės venų gydymas vaistais

Po pirmųjų varikozinių venų požymių būtina nedelsiant pasikonsultuoti su specialistu. Venų ir indų gydytojas yra flebologas.

Varikozės venų gydymas vaistais yra sudėtingas. Pradiniuose etapuose, kai kraujagyslių išsiplėtimas vis dar yra nereikšmingas, pakanka tik išorinių vaistų. Vėlesniuose etapuose būtina naudoti sisteminį poveikį.

Dauguma „Venotonics“ grupės vaistų gaminami augalų pagrindu, todėl jie yra saugūs ir sukelia neigiamas reakcijas gana retai.

Remiantis gydytojų ir pacientų, sergančių sudėtinga vaistų terapija, apžvalgos, atsigavimo procesas prasideda praėjus 3–4 dienoms nuo gydymo pradžios, o kai naudojami tik tepalai-po 1–1,5 mėnesių. Veiksmingiausią vaistą turėtų paskirti gydantis gydytojas. Nerekomenduojama užsiimti savarankiškai!

Tradicinė medicina

Varikozės venos yra gana ilga liga. Žmonės kentėjo nuo šio negalavimo ir prieš kelis šimtmečius. Per tą laiką buvo išrasta daugybė tradicinių medicinos receptų.

Veiksmingiausi iš jų yra:

  1. Mėlynojo molio suspaudimai. Molis ištirpsta vandenyje (skystos tešlos konsistencija). Tvarsliava panardinama į gautą masę ir užtepamas paveiktoje vietoje 30–40 minučių. Toliau molio plaunama šiltu vandeniu.
  2. Tarkuotų jaunų bulvių suspaudimas. Gauta masė taikoma paveiktoje srityje ir pritvirtinta naudojant sandarų tvarstį. Suspaudimą galima nuolat dėvėti, tačiau reguliariai pakeiskite įdarą į šviežią.
  3. Klijuojanti tinktūra iš varikozės daržovių. Yra du virimo būdai. Pirmasis metodas: arklio kaštono žiedynai yra iš anksto išdidinti. Po to gautos žaliavos pilamos degtinės ir reikalaujamos 7 dienoms. Gauta infuzija naudojama kompresams ir trinimui.

Antrasis metodas: pripūsti kaštonų vaisiai supjaustyti į mažus gabalus. Reikalavimo ir naudojimo schema yra panaši į pirmąjį receptą. Ši parinktis puikiai tinka pažeistų vietų anestezijai.

  1. Suspaudimas iš sliekų. Kepti 2 šaukštus. l. Švieži susmulkinta žolė sumaišoma su stikline jogurto. Mažytės tvarsliava sudrėkinta gautoje masėje ir tepamas paveiktoje vietoje. Laikykite ant odos maždaug 25–30 minučių.
  2. Vidiniam ekspozicijai rekomenduojama vartoti linų sėmenų arba moliūgų aliejų (1 šaukštas), pluoštą su dėmėtu pieno erškėčiu (1 šaukšteliu) ryte tuščiu skrandžiu.

Ir, priešingai nei tai, kad tokie varikozės venų gydymo būdai be chirurginės intervencijos, atrodo saugios, flebologo konsultacija nebus nereikalinga.

Ekstremalus žingsnis - chirurginė intervencija

Šiuolaikiniai varikozinių venų gydymo metodai apima minimaliai invazinius metodus. Kiekvienas iš jų yra pagrįstas fizine venos įtaka.

Veiksmingiausi metodai apima:

  1. Apatinių galūnių venų skleroterapija. Procedūros metu sklerozantas įvedamas į apatinės kojos (arba klubų) ertmę - medžiagos klijuojančios kraujagyslių sienelės. Šiuolaikinėmis sąlygomis išsivystė putplasčio skleroterapijos metodas - varpos naudojimas garantuoja jos maksimalų pasiskirstymą pažeistose vietose.
  2. Radijo dažnio venų kalėjimas. Atsikratyti varikozės venų atliekama naudojant aukšto dažnio mikrobangų radijo radiaciją: šviesa įvedama į veninę ertmę, naudojant vietinę anesteziją. Šiuo metu kraujas sukasi ir platus laivo liumenas užsidaro. Procedūra trunka apie dvi valandas ir nereikalauja hospitalizacijos.
  3. Varikozės venų gydymas lazeriu. Procedūra yra panaši į aukščiau pateiktą, tačiau atliekama naudojant lazerio radiaciją. Metodas turi aukštą efektyvumo lygį. Recidyvų nėra penkerius metus.

Tokie nechirurginiai gydymo metodai yra blogai invaziniai ir vis dėlto pažeidžia odos ir kraujagyslės. Po jų įgyvendinimo pacientas turėtų dėvėti suspaudimo apatinius (apie 2–4 savaites), užsiimti terapiniais pratimais ir daug judėti.

Galite atsikratyti apatinių galūnių varikozinių venų be chirurginės intervencijos! Tačiau šią ligą lengviau užkirsti kelią, nei visiškai išgydyti. Prevenciniais tikslais reikia dėvėti tik patogius batus, stebėti savo svorį ir valgyti teisingai, atsisakyti blogų įpročių, gyventi aktyvų gyvenimą.